סיפור הצלחה על ילדה קטנה,  מעורר השראה ומאפשר לכולנו להבין איך ניתן לשנות חיים וגורל עבור ילד אומנה וכמה ביטחון מקבל הילד במשפחת האומנה כשמתקיים שיתוף פעולה פורה בין הצוות המקצועי של שחר שירותי אומנה לבין המשפחה.

מקווים שתיהנו 😊

ה' בת 8, ילדה מתוקה, לבבית ופעלתנית. 

ה' יצאה מהבית בגיל שנתיים עקב קשיים בתפקוד ההורי. יחד עימה יצאו שני אחיה הגדולים אשר עברו לפנימייה. לאחר הוצאתה מהבית התגוררה באומנת קרובים אצל דודיה והקשר עם הוריה לא היה יציב. כשעלתה לכיתה א' עלו קשיים אשר הצריכו מעבר לאומנה טיפולית.
ה' נקלטה במשפחת אומנה חדשה במהרה ובחיוביות. חודש וחצי לאחר קליטתה החלה תקופה בה חוותה התפרצויות זעם רבות. יחד עם הדרכה ועבודה משותפת תוך הצבת גבולות ברורים החלה דעיכה בתדירות ההתפרצויות. משפחת האומנה הכילה וחיזקה אותה עד שאלו כמעט ונעלמו.

בתחילת השנה, חגגה ה' יום הולדת. משפחת האומנה ערכה עבורה כ4 מסיבות יום הולדת: במועדונית, בבית עם חברות, עם משפחת האומנה ועם משפחתה הביולוגית.אם האומנה ארגנה מסיבת יום הולדת בעיר בה מתגוררת משפחתה. הוזמנה כל משפחתה המורחבת של ה' ששימשו עבורה משפחת אומנה, קרובי משפחה וחברים נוספים.

ה' מאוד התרגשה לקראת מסיבת יום ההולדת ובשבועות שקדמו למסיבה סיפרה לכולם מי יוזמן ושיתפה בהתלבטויות של מה ללבוש ואיזה עוגה תהיה לה.

אם האומנה יצרה קשר עם אמה הביולוגית של ה' אשר הקשר עמה אינו יציב ודאגה להביאה ולהחזירה מהמסיבה. 

אם האומנה ומשפחתה של ה' יצרו קשר חיובי והיא הצליחה להפיג חששות שעלו במעבר מאומנת קרובים לאומנה זרה. 

 

המפגש היה מאוד מרגש!!

ה' שמחה לקראת כל בני המשפחה אותם לא ראתה זמן רב. ה' נראתה מאושרת ועם חיוך תמידי שלא ירד מפניה. המפגש כולו התנהל בצורה חיובית ונעימה.

בשיתוף המחלקה הגיעו גם שני אחיה מהפנימייה לאחר זמן רב שלא התראו.
גם העובדת הסוציאלית של המשפחה ומנחת האומנה מארגון שחר השתתפו במסיבת יום ההולדת.

ניכר כי שיתוף הפעולה בין כל הגורמים: משפחת האומנה, המשפחה הביולוגית, מחלקת הרווחה ומנחת האומנה תרם רבות לקליטתה של ה'. ניתן היה לראות שכבר בתקופה הקצרה בה נמצאה באומנה, חוותה שינויים חיוביים משמעותיים!

מצורפות תמונות ממסיבת יום ההולדת שנערכה עבורה במשפחת האומנה

הסיפור של רועי

סיפור האומנה מנקודת מבטו של הילד!

אנו גאים לשתף אתכם בסרטון מיוחד וחשוב על הילד רועי שממחיש מה גרם לו לעבור למשפחת אומנה, כמה ביטחון הוא קיבל במשפחת האומנה כשהאמינו בו, טיפחו אותו ונתנו לו בית חם ואוהב.

איירה וכתבה בכישרון רב: עדן אידלסון
צילמה וערכה במקצועיות ודיוק: נועם פרייס
הגתה והדריכה: ישראלה כהן-חרוב