סיפור הצלחה: האומנה של תמר

מנחת אומנה במחוז צפון בארגון שחר, משתפת אותנו בסיפורה:

מדובר במשפחה הראשונה שאני מלווה, איתם אני עוברת כברת דרך משמעותית ותהליכים מרגשים.

את תמר (שם בדוי), פגשתי לפני כשלוש שנים, כשהייתה בת 9 שנים. תמר הגיעה לאומנה בבית בת דודתה ובעלה בעקבות פטירתה של אמה, אם חד הורית שהולידה אותה בתרומת זרע בגיל מאוחר וכך יום אחד ללא התראה נפטרה מדום לב.

משפחת האומנה, משפחה צעירה שרק זמן קצר לפני כן נולדה ביתם הבכורה, קיבלו את תמר באהבה רבה לביתם אך עם המון חששות טבעיים של משפחה צעירה.

תחילת הדרך הייתה מאוד מורכבת, כל עולמה של תמר התפרק ברגע. פתאום בלית ברירה תמר נדרשה להתרגל לאמא חדשה ומשפחה חדשה תוך התמודדות עם חווית האובדן שלה.

בת הדודה הכיפית שפגשה באירועים משפחתיים הפכה להיות דמות אמא עבורה שגם מציבה גבולות. נוסף לכך פתאום תמר מצאה את עצמה גם עם דמות חדשה לגמרי בחייה, דמות שפגשה בה רק אצל חברות, אבא.

אבא מבחינתה הינו יצור מוזר שחושב שגם לו, כמו לאמא, יש זכויות 'להחליט לך על החיים'. מי בכלל צריך עוד דמות סמכות מעצבנת תמר נהגה לחשוב.

בהתחלה תמר התקשתה להסתגל לשינוי ולהתחבר למשפחתה החדשה- להוריה החדשים ולאחותה. האבל שלה הקשה עליה והיא לא הצליחה לבכות ולשחרר.

אחד הרגעים המשמעותיים בתהליך האבל של תמר היה האזכרה הראשונה של אמה. בהתייעצות ומחשבה רבה החלטנו שתמר לא תצטרף לאזכרה המשפחתית הגדולה אלא תגיע  עם שני הורי האומנה.

היא הגיעה עם בלונים ושיתפה את אמה המנוחה במה שעובר אליה ולראשונה גם הצליחה לבכות עליה. לאחר מכן הם נפגשו עם כל המשפחה המורחבת וחגגו יחד את חייה של האם.

אירוע זה הפך למסורת שנתית המאפשרת עצב, אבל, זיכרון ושמחה יחדיו.

התהליך המשמעותי שעברו תמר והמשפחה בהתקרבותם זה לזה אפשר צמיחה, אמון ונחמה, וכיום תמר הינה חלק משמעותי ובלתי נפרד מהמשפחה, היא בת ואחות גדולה.

היא מוקפת בחברות ואהובה על כל סביבתה. היא זכתה במקום ראשון בתחרות ספורט גלגליות ומצליחה בלימודים ובמשימות חייה השונות.

החיבור והקשר שלי עם המשפחה אפשר הדרכה משמעותית וכנה ויחד הובלנו תהליך של צמיחה עבור תמר והמשפחה כולה. עבורי, העבודה המערכתית-משפחתית הכוללת התייחסות לכל תחומי החיים, כולל הזוגיות ההורית והתמודדות עם אחי האומנה הצעירים, הובילו את המשפחה למקום בו הם נמצאים היום, ויש לי הזכות להיות שותפה למסע שהם עברו ועדיין עוברים.

הסיפור של רועי

סיפור האומנה מנקודת מבטו של הילד!

אנו גאים לשתף אתכם בסרטון מיוחד וחשוב על הילד רועי שממחיש מה גרם לו לעבור למשפחת אומנה, כמה ביטחון הוא קיבל במשפחת האומנה כשהאמינו בו, טיפחו אותו ונתנו לו בית חם ואוהב.

איירה וכתבה בכישרון רב: עדן אידלסון
צילמה וערכה במקצועיות ודיוק: נועם פרייס
הגתה והדריכה: ישראלה כהן-חרוב